DECEMBER 16, 1995
10K PADDLEBOARD DIVISION
Overall | Name | Place/Division | Time |
---|---|---|---|
1. | Chris Moore | 1st, Senior Men | 1:09:09 |
2. | Tim Corliss | 2nd, Senior Men | 1:10:39 |
3. | Kenny Goldman | 3rd, Senior Men | 1:12:03 |
4. | Edmund Pestana | 1st, Masters Men | 1:12:54 |
5. | Blair Thorndike | 4th, Senior Men | 1:15:35 |
6. | Kevin Allen | 1st, Men | 1:16:15 |
7. | Fred Fong | 2nd, Masters Men | 1:18:43 |
8. | Victor Hemmy III | 2nd, Men | 1:23:28 |
9. | Helene Phillips | 1st, Masters Women | 1:23:53 |
10. | Marc Rocheleau | 1st, Boys | 1:32:32 |
11. | Jason Wooley | 3rd, Men | 1:36:54 |
12. | Troy Lacy | 4th, Men | 1:39:42 |
13. | Victor Hemmy Jr. | 3rd, Masters Men | 1:43:12 |
14. | Carl Kawauchi | 4th, Masters Men | 1:43:22 |
12K SURFSKI DIVISION
Overall | Name | Place/Division | Time |
---|---|---|---|
1. | Stuart Gaessner | 1st, Men Open | :54:38 |
2. | Bob Rocheleau | 1st, Masters Men | :55:46 |
3. | Guy Pere | 2nd, Men Open | :56:20 |
4. | Harold Akeo | 2nd, Masters Men | :57:03 |
5. | David Buck | 3rd, Men Open | :56:42 |
6. | Alfred Horner | 4th, Men Open | :57:18 |
7. | David Horner | 5th, Men Open | :57:30 |
8. | Bill Bright | 3rd, Masters Men | :58:13 |
9. | Kenny Rust | 6th, Men Open | :59:13 |
10. | Jim Beaton | 7th, Men Open | :59:41 |
11. | Eddie Horner | 8th, Men Open | 1:00:33 |
12. | Bart Hopkins | 9th, Men Open | 1:00:51 |
13. | Wyatt Jones | 10th, Men Open | 1:01:20 |
14. | Mark Buck | 4th, Masters Men | 1:01:48 |
15. | Daniel Beck | 11th, Men Open | 1:02:07 |
16. | John Hoogteden | 12th, Men Open | 1:02:16 |
17. | Fred Delos Santos | 5th, Masters Men | 1:03:46 |
18. | Eric Chun | 1st, Novice Men | 1:03:47 |
19. | Butch Ukishima | 6th, Masters Men | 1:04:31 |
20. | Miles Sakai | 2nd, Novice Men | 1:04:40 |
21. | Mark Caldeira | 13th, Men Open | 1:04:51 |
22. | Kenneth Bailey | 7th, Masters Men | 1:05:03 |
23. | Mary Smolenski | 1st, Women Open | 1:05:55 |
24. | Clyde Hedlund | 8th, Masters Men | 1:06:33 |
25. | Matt Kresser | 3rd, Novice Man | 1:07:03 |
26. | Matt Guard | 4th, Novice Men | 1:07:08 |
27. | John Walker | 5th, Novice Men | 1:10:16 |
28. | Denise Darval-Chang | 2nd, Women Open | 1:10:46 |
29. | Bill McRoberts | 9th, Masters Men | 1:11:15 |
30. | Mahealani Lum | 3rd, Women Open | 1:14:09 |
31. | Teo Clemens | 6th, Novice Men | 1:15:29 |
32. | Billy Whitford | 10th, Masters Men | 1:16:05 |
33. | Cathy Whitford | 1st, Novice Women | 1:16:10 |
34. | Chris Laird | 7th, Novice Men | 1:18:44 |
35. | Jackie Muller | 4th, Women Open | 1:18:46 |
36. | Sara Ackerman | 2nd, Novice Women | 1:20:40 |
37. | Stephen Elk | 11th, Masters Men | 1:21:45 |
38. | Elizabeth Dolezal | 3rd, Novice Women | 1:37:15 |
8K OC-1 DIVISION
Overall | Name | Place/Division | Time |
---|---|---|---|
1. | Mark Rigg | 1st, Senior Men | :40:52 |
2. | Chris Kincaid | 1st, Masters Men | :41:45 |
3. | Courtney Seto | 2nd, Senior Men | :42:17 |
4. | Robert Harrison | 3rd, Senior Men | :42:36 |
5. | Marc Haine | 4th, Senior Men | :42:38 |
6. | Todd Bradley | 5th, Senior Men | :43:27 |
7. | Tom Conner | 2nd, Masters Men | :43:35 |
8. | Beanie Heen | 3rd, Masters Men | :44:36 |
9. | Raven Aipa | 6th, Senior Men | :45:29 |
10. | Mike Fox | 7th, Senior Men | :46:32 |
11. | Eric Levora | 8th, Senior Men | :46:38 |
12. | Jeff Metzger | 4th, Masters Men | :46:48 |
13. | Frank Snow | 5th, Masters Men | 47:49 |
14. | Ralph Gray | 9th, Senior Men | :48:12 |
15. | Michael Sheehan Jr. | 1st, Men <30 | :49:23 |
16. | Dean Stowell | 2nd, Men <30 | :49:26 |
17. | Tay Perry | 6th, Masters Men | :49:30 |
18. | Karl Heyer IV | 10th, Senior Men | :49:43 |
19. | Adrian Ho | 11th, Senior Men | :50:17 |
20. | Gaylord Wilcox | 7th, Masters Men | :50:43 |
21. | Roger McKeague | 3rd, Men <30 | :51:07 |
22. | Gunner Schull | 12th, Senior Men | :54:30 |
23. | Melanie Bailey | 1st, Open Women | :55:43 |
24. | Paula Crabb | 1st, Masters Women | :56:38 |
25. | Lance Hayashi | 13th, Senior Men | :59:20 |
26. | Genie Kincaid | 2nd, Open Women | 1:02:28 |
27. | Susan Tanaka | 3rd, Open Women | 1:10:49 |