DECEMBER 14, 1996
10K PADDLEBOARD DIVISION
Overall | Name | Place/Division | Time |
---|---|---|---|
1. | Mark Rigg | 1st, Men 40-49 | 1:07:25 |
2. | Vic Hemmy III | 1st, Men 18-29 | 1:07:56 |
3. | Matthew Sack | 2nd, Men 18-29 | 1:09:23 |
4. | Chris Moore | 1st, Men 30-39 | 1:10:24 |
5. | Dan Mann | 3rd, Men 18-29 | 1:10:51 |
6. | Duane Webster | 2nd, Men 30-39 | 1:13:48 |
7. | Kevin Allen | 4th, Men 18-29 | 1:14:52 |
8. | Dennis Pang | 2nd, Men 40-49 | 1:17:25 |
9. | Marc Rocheleau | 1st, Men 17&Under | 1:18:08 |
10. | Kenneth Bailey | 3rd, Men 40-49 | 1:19:23 |
11. | Eric Rhodes | 1st, Novice Men | 1:19:34 |
12. | Blair Thorndike | 3rd, Men 30-39 | 1:20:08 |
13. | Fred Fong | 1st, Men 50+ | 1:23:12 |
14. | Vitor Mancal | 4th, Men 30-39 | 1:25:52 |
15. | Kalai Aliana | 5th, Men 18-29 | 1:28:12 |
16. | Scott Conway | 6th, Men 18-29 | 1:31:00 |
17. | Jerry Meredith | 5th, Men 30-39 | 1:31:42 |
18. | Jason Dameron | 7th, Men 18-29 | 1:31:45 |
19. | Carl Kawauchi | 2nd, Men 50+ | 1:32:32 |
20. | Clyde Hedlund | 3rd, Men 50+ | 1:32:48 |
21. | Dan Zukoski | 4th, Men 40-49 | 1:34:00 |
22. | Lee Barneson | 5th, Men 40-49 | 1:38:08 |
23. | Sean Gongweer | 6th, Men 30-39 | 2:03:16 |
24. | Victor Hemmy Jr. | 4th, Men 50+ | 2:11:46 |
DQ | Rick Montes |
12K SURFSKI DIVISION
Overall | Name | Place/Division | Time |
---|---|---|---|
1. | Billy Robello | 1st, Men Open | :58:01 |
2. | Wyatt Jones | 2nd, Men Open | :58:26 |
3. | Marshall Rosa | 1st, Men 40+ | :58:31 |
4. | Bob Rocheleau | 2nd, Men 40+ | 1:01:13 |
5. | Jim Beatron | 3rd, Men 40+ | 1:02:29 |
6. | Bill Mowat | 3rd, Men 40+ | 1:06:49 |
7. | Wes Luke | 4th, Men 40+ | N.T. |
8. | Mike Stock | 1st, Men Novice | 1:09:37 |
9. | Mary Smolenski | 1st, Women Open | 1:12:36 |
10. | Carlton Ching | 4th, Men Open | N.T. |
11. | Hadley Gaffney | 2nd, Women Open | 1:14:11 |
12. | Denise Darval-Chang | 3rd, Women Open | 1:14:32 |
13. | Bill McRogers | 5th, Men 40+ | N.T. |
14. | John Wacker | 2nd, Men Novice | 1:20:45 |
8K OC-1 DIVISION
Overall | Name | Place/Division | Time |
---|---|---|---|
1. | Walter Guild | 1st, Men 40-49 | :42:49 |
2. | Tom Conner | 2nd, Men 40-49 | :44:27 |
3. | Patrick Von | 1st, Men <30 | :44:38 |
4. | Guy Pere | 2nd, Men <30 | :45:07 |
5. | Eric Levora | 1st, Men 30-39 | :45:07 |
6. | Marc Haine | 2nd, Men 30-39 | :45:37 |
7. | Dale Hope | 3rd, Men 40-49 | :46:27 |
8. | Bruce Black | 3rd, Men 30-39 | :47:09 |
9. | Karl Heyer IV | 4th, Men 30-39 | :47:34 |
10. | Jeff Metzger | 4th, Men 50+ | :47:52 |
11. | Mike Judd | 3rd, Men <30 | :49:10 |
12. | Hans Hansen | 5th, Men 40-49 | :49:47 |
13. | Roger McKeague | 5th, Men 30-39 | :49:52 |
14. | Tom Tantog | 4th, Men <30 | :53:50 |
15. | Earle Chang | 6th, Men 30-39 | :55:26 |
16. | Heather Hopper | 1st, Women Open | 1:03:26 |
17. | Jean Campbell | 2nd, Women Open | 1:05:59 |
18. | Moku Sanborn | 5th, Men <30 | 1:06:10 |
19. | Cathy Whitford | 3rd, Women Open | 1:06:44 |
20. | Katie Bouthiller | 4th, Women Open | 1:07:34 |
21. | Corey Apo | 6th, Men <30 | 1:10:33 |
22. | Sheri Broad | 5th, Women Open | 1:14:08 |
DQ | Ralph Gray |