JUNE 18, 1994
COURSE: OCC BEACH TO FLAG 1/2 MILE FROM BEACH AND RETURN
MEN 3 LAPS
Overall | Name | Place/Division |
---|---|---|
1. | Charlie Walker | 1st, Masters Paddleboard |
2. | Gavin Sutherland | 1st, Paddleboard |
3. | Brendan Shea | 2nd, Paddleboard |
4. | Heath Hemmings | 3rd, Paddleboard |
5. | Dale Hope | 2nd, Masters Paddleboard |
6. | Rick Williams | 1st, Senior Paddleboard |
7. | Bruce Eliashof | 4th, Paddleboard |
8. | Chris Moore | 2nd, Senior Paddleboard |
9. | Kevin Allen | 5th, Paddleboard |
10. | Pete Johnson | 6th, Paddleboard |
11. | Karl Heyer IV | 3rd, Senior Paddleboard |
12. | Mike Takahashi | 3rd, Masters Paddleboard |
13. | Victor Hemmy III | 7th, Paddleboard |
14. | Ian Forester | 8th, Paddleboard |
15. | Dennis Pang | 4th, Masters Paddleboard |
16. | Blair Thorndike | 4th, Senior Paddleboard |
17. | Steve Colt | 9th, Paddleboard |
18. | Romeo Bruno-Filo | 5th, Senior Paddleboard |
19. | Kaiolohia Maii | 10th, Paddleboard |
20. | Christopher Wright | 6th, Senior Paddleboard |
21. | Alan Pflueger | 11th, Paddleboard |
22. | Guy Pere | 1st, Lifeguard |
23. | Lowell Pang | 1st, Surfboard |
24. | Kenneth Goldman | 2nd, Surfboard |
25. | Mark Cunningham | 7th, Senior Paddleboard |
26. | Doug Lock | 3rd, Surfboard |
27. | George Ramos | 5th, Masters Paddleboard |
28. | Mark Wildman | 8th, Senior Paddleboard |
29. | Mike Lee | 12th, Paddleboard |
30. | Bob Fram | 9th, Senior Paddleboard |
31. | James Garland | 13th, Paddleboard |
32. | Brent Coble | 14th, Paddleboard |
33. | Bob Lundy | 6th, Masters Paddleboard |
34. | Christopher Laird | 4th, Surfboard |
35. | Gil Riveire | 10th, Senior Paddleboard |
36. | Alan Parsa | 15th, Paddleboard |
37. | Steve Goldsberry | 7th, Masters Paddleboard |
38. | Thomas Robinson | 5th, Surfboard |
39. | Victor Hemmy Jr. | 8th, Masters Paddleboard |
40. | Clyde Hedlund | 9th, Masters Paddleboard |
41. | Scott Brewer | 6th, Surfboard |
42. | David Yee | 7th, Surfboard |
43. | Peter Lum | 8th, Surfboard |
44. | Victor Robertson | 9th, Surfboard |
45. | Brian Hurov | 10th, Surfboard |
46. | Jon Haig | 10th, Masters Paddleboard |
WOMEN, BOYS AND GIRLS 2 LAPS
Overall | Name | Place/Division |
---|---|---|
1. | Heather Norris | 1st, Women Paddleboard |
2. | Maika Scott | 1st, Boys Surfboard |
3. | Pua Scott | 1st, Girls Surfboard |
4. | Emily Godinet | 1st, Women Surfboard |
5. | Jeannie Martinson | 1st, Women Masters Paddleboard |
6. | Hokuala Johnson | 2nd, Girls Surfboard |